برترین دانشگاه کشور در حوزه مهندسی مواد

۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ | ۱۶:۰۷ پژوهشی
تعداد بازدید:۱۹۹۶

معاون پژوهشی دانشگاه کاشان گفت: بر اساس اعلام اخیر پایگاه استنادی علوم جهان اسلام، دانشگاه کاشان در ردیف برترین دانشگاه های کشور در حوزه مهندسی مواد قرار گرفت.

دکتر مجید منعم زاده اظهار داشت:  بررسی پایگاه شاخص های اساسی علم (ای.اس.آی ) در بخش موثرترین دانشگاه ها و موسسات تحقیقاتی دنیا نشان می دهد که 10 دانشگاه از کشورمان در جمع دانشگاه های یک درصد برتر دنیا در رشته مهندسی مواد قرار گرفته اند که در این میان  دانشگاه کاشان در ردیف چهارم  قرار دارد.

وی اظهار داشت: این فهرست هر 2 ماه یکبار روزآمد شده و دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی که اثربخشی تحقیقات آنها به حدی باشد که در مجموع یک درصد برتر دنیا قرار بگیرند، در این فهرست وارد می شوند.

وی با بیان اینکه این رتبه بندی بر اساس تعداد مدارک، تعداد استنادها و  تعداد مقالات برتر سنجیده می شود افزود: دانشگاه کاشان بر حسب تعداد مدارک بین المللی در حوزه مهندسی مواد در رتبه 456 و بر حسب استنادها  در رتبه 569 دنیا قرار دارد.

مهندسی مواد یک حوزه میان رشته‌ای است که در آن رابطه بین ساختار و خواص مواد به منظور طراحی مواد جدید برای پاسخگویی به نیازهای روزافزون فناوری مواد مورد بررسی قرار می‌گیرد؛ امروزه با افزایش تحقیقات در زمینه نانو، مهندسی مواد به یکی از رشته‌های پیشرو در این زمینه تبدیل شده‌است.

همچنین بر اساس اعلام پایگاه استنادی علوم جهان اسلام دانشگاه کاشان در میان موثرترین دانشگاه‌های ایرانی در حوزه علوم پایه قرار گرفته است.